A Széchenyi- és Ybl Miklós-díjas építész, építészettörténész, Istvánfi Gyula újonnan megjelenő könyvében négy tanulmányt találunk. A kötet „[a]z építészet múltjával három szinten foglalkozik: az épületek, maradványok, tárgyak helyszíni szemlélése mellett ismerteti az építés múltjának rendszerbe foglalt történetét, de rátér egy harmadik megismerési síkra is, az egyéni látás, képzelet vizuális következményére, másképpen a képi látomás művészi kifejezésére” – mondja a szerző.
Az első fejezetben Egyiptomba, a másodikban Szíriába utazunk Istvánfi Gyulával, hogy megismerjük a templomok születésének történetét. Aztán a harmadikban a magyar népi építészet szakrális mozzanatain vezet végig bennünket. A negyedik írás valami egészen más. Szűz Mária ábrázolási formáit mutatja be a magyar pénzeken – a 13. század végétől 1944-gyel bezárólag.
A könyv gazdagon illusztrált – ráadásul a szerző saját keze által –, amelynek célja „a teljesebb megértés segítése és a mélyebb szellemi rezdülések megjelenítése”.
Kellemes utazást kívánunk, kedves Olvasó, az évszázadokon, évezredeken át.
A könyv webshopunkban megvásárolható: https://www.terc.hu/konyv/hit-vallas-epiteszet-penz